TÜRKÇE

ENGLISH

GERMAN

ANA SAYFA

FATİH  REŞADİYE  HOTEL

REZERVASYON

GALERİ

İLETİŞİM

Fatih Camii etrafında 19. yy. sonu ile 20. yy. başlarına ait olan az sayıdaki Levanten yapılardan biridir. 1909 yılında Ferit Paşa, konağı, Sultan Reşat tahta çıktığında hizmetine tahsis etmiş ve 1924 yılına kadar aile mensupları tarafından kullanılmıştır. Daha sonra 1924 yılında Ferit Paşa'nın varisleri konağı Sultan Reşat'ın anısına Hotel Reşadiye ünvanıyla hizmete sokmuşlardır. Tarih içerisinde birçok ünlü konuğu ağırlayan otel 1950 yılında Ahmet Ardal tarafından satın alınmış ve işletmesini ölümüne kadar kendi yapmıştır. 1998 yılında varisleri tarafından başlatılan restorasyon 2003 yılının Mart ayında bitirilip Fatih Reşadiye Hotel ünvanıyla yeniden hizmete açılmıştır.

 

İstanbul'un tarihi Fatih ilçesinde kurulu bulunan otel, tarihi, kültürel ve alışveriş merkezlerine yakın olup Fatih Camii ve Türbesi, Çarşamba Pazarı, Bozdoğan Kemerleri, Kariye Müzesi, Bizans Surları, Süleymaniye Camii, Kapalı Çarşı, Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı ve metro, tramvay istasyonlarına yalnızca yürüyüş mesafesindedir. Taksim meydanına 3 km. Atatürk Havalimanına 15 km mesafededir.

 

Otelimizin terası İstanbul çatıları üzerinden Boğazın, Adaların ve Marmara Denizi'nin güzelliklerini doyarak içinize sindirebileceğiniz bir ortamdadır.

Fatih Reşadiye Hotel’ de Açık Büfe Set menü tarzında kahvaltı yapabileceğiniz ve akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz şık bir restaurant bulunmaktadır. Şark köşesi şeklinde tasarlanmış köşemizde veya Garden Cafe’ de hoş sohbetler eşliğinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Fatih Reşadiye Hotel’ de 120 metrekare alana sahip olan salonumuz toplantılarınız için idealdir. Salonumuz : 100 kişinin tiyatro düzeninde, 120 kişinin kokteyl,90 kişinin banket ve 60 kişinin sınıf düzeninde yerleşimine müsaittir.

Fatih Reşadiye Hotel internet'ten yapacağınız rezervasyonlarınız için özel promosyonlar sunar.

 

- 0-6 yaş çocuklar ( 1 Pax ) ücretsiz,7-12 yaş çocuklar % 50 indirimlidir.

 

-  Grup rezervasyonları için özel fiyatlarımızı sorunuz.

 

- 5 gece kalın 1 yön ücretsiz havaalanı transferi kazanın  (Atatürk Havaalanı’ ndan otele veya otelden Atatürk Havaalanı’ na).

 

- 7 gece kalın  2 yön ücretsiz havaalanı transferi kazanın (Atatürk Havaalanı’ ndan otele ve otelden Atatürk Havaalanı’ na).

 

- 7 geceden fazla kalın 1 gece ücretsiz konaklama kazanın.

- İSTANBUL KLASİKLERİ ( yarım  gün sabah  turu )

 

Bu turda Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Türk İslam Eserleri Müzesi ile Kapalı Çarşı gezilir. Sabah 08:30 da başlar ve 13:00 da biter.

 

- OSMANLI ESERLERİ  (öğleden sonra yarım gün tur)

 

Bu turda Topkapı Sarayı ve Süleymaniye Camii gezilir. Saat 13:00 de başlar ve 17:00 de biter.

 

- BİZANS VE OSMANLI ESERLERİ (tam gün tur)

 

İSTANBUL KLASİKLERİ  ve OSMANLI ESERLERİ Turlarının  birleşimidir. Öğlen yemeği dahildir. Sabah 08:30 da başlar ve 17:00 dA biter. Pazar Günü Ayasofya Yerine Kariye Müzesi gezilir. Salı Günü Topkapı Sarayı yerine Arkeoloji Müzesi gezilir.

 

- BOĞAZ  TURU (sabah veya öğleden sonra) Sabah  boğaz turu için otelden alındıktan sonra kısa bir Mısır Çarşısı ziyareti yapılır ve sonra tekneye binilerek İstanbul Boğazı' nın tüm güzellikleri bu gezi esnasında gemiden görülür. Daha sonra otele dönülür. Öğleden sonra boğaz turu ise otelden otobüsle alındıktan sonra karayolu ile Rumeli Kavağı' na kadar gidilir ve ordan gemiye binilerek Eminönü 'ne kadar yine boğazın tüm güzellikleri görüleblilir. Sabah turu 08:30 - 13, öğleden sonra turu 13:30-17:30 saatleri arasındadır.

 

- BOĞAZ  TURU (tam günlük tur) Sabah 08:30 da başlar ve 17:30 da biter. Pazar ve Perşembe  Dolmabahçe Sarayı yerine Yıldız Parkı gezilir. Çarşamba günü Rumeli  Hisarı, Pazar Günü Mısır Çarşısı ziyaret edilir.

 

- ADA TURU (tam gün tur) Otelden otobüsle alındıktan sonra gemiyle yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra Büyükada' ya varılır.Plajları, restoranları ve piknik yerleri ile ünlü olan bu adada ada çevresinde faytonla veya bisiklet ile tur atabilirsiniz. Balık restoranında öğlen yemeği alındıktan sonra akşama doğru otele dönülür. Sabah 08:30 da başlar ve 17:00 dA biter.

 

- TÜRK GECESİ TURU  (Orient House) Şark usulü dizayn edilmiş olan salonda tüm gece boyunca kostüm şovlar,dansözler ,halk oyunları ve mini skeçler eşliğinde  bir geceyi yine Türk ve Osmanlı Mutfağı' ndan seçme yemekler ile unutulmaz kılınabilir. Akşam 19:30 da başlar ve 24:00 da biter.

Büyük Karaman Caddesi No: 4 Fatih 34083 İstanbul / TÜRKİYE  +90 212 635 95 87 - 88  info@fatihresadiyehotel.com